ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Reinter šachový festival 2024

Šachy Reinter n.o. v spolupráci s generálnymi partnermi Reinter s.r.o. a Detskou organizáciou Fénix Humenné - Šachy organizujú 1. ročník Reinter šachového festivalu 2024

Vďaka finančnej podpore Nadácie SPP čaká Prešovský a Košický kraj 6 týždňov nabitých kráľovskou hrou. 

Reinter šachový festival štartuje od 20.5. a potrvá do 30.6.2024.

Jeho cieľom je vytvoriť na východnom Slovensku kultúrno-športové a zároveň vzdelávacie podujatie, ktoré by priblížilo šach verejnosti a verejnosť šachu, v duchu hesla jedného z najznámejších velikánov šachu GM A. Karpova: „Šach je všetko – umenie, veda i šport“.

Radi by sme prostredníctvom tohto podujatia poskytli verejnosti obraz šachu ako kráľovskej hry, ktorá v sebe spája prvky umenia, vedy a športu. 

Festival ponúka niečo pre každého – od začiatočníkov po pokročilých hráčov, od detí po dospelých. Chceme, aby každý účastník pocítil radosť a vzrušenie z tejto nádhernej hry.

V rámci festivalu je pre širokú verejnosť pripravený pestrý program pozostávajúci z rôznych aktivít: 

Stačí si len vybrať ;)
Príďte a staňte sa súčasťou jedinečného podujatia, ktoré obohatí kultúrny a športový život v našom regióne. Tešíme sa na vašu účasť a spoločne prežitý čas plný šachových zážitkov.
Sme nesmierne vďační za spoluprácu všetkým partnerom podujatia. Špeciálne vďaka podpore Rádia Regina si môžete vypočuť prezentáciu festivalu v rozhovore s našim hlavným trénerom FM Tomášom Krakom TU 
Organizačný tím Reinter šachového festivalu 2024