ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

O nás

Naša nezisková organizácia slúži predovšetkým mládeži a jej osobnostnému rozvoju prostredníctvom šachovej hry.  To je možné hlavne vďaka intergeneračnej kontinuite, na ktorú v klube dbáme a vážime si aj prispenia skôr narodených členov. Mladší sa učia od starších a menej skúsení od majstrov.

Klub má zastúpenie v podobe deviatich družstiev aktuálne v týchto ligových súťažiach - v Eco-C Extralige, 1.lige B, 3.lige D2, 3. lige D3, 4.lige D23 a 4. lige D31. V prestížnej najvyššej súťaži pravidelne nastupujú za družstvo Reinteru českí a slovenskí hráči špičky. Okrem nich tu už hrali ďalší veľmajstri, reprezentanti ČR a SR, juniorský majster sveta, či seniorský majster Európy, medailisti z juniorských MSR a pod.

Klub si zakladá na vlastných členoch, preto postupne dostávajú šance jeho vlastní, talentovaní odchovanci. Prvý slovenský veľmajster, GM Ján Plachetka vyriekol kedysi myšlienku: „To, že je niekto mladý, ešte nie je zásluha..." V Reinteri vieme, že žiadny dobrý výsledok sa nerodí ľahko. Snažíme sa preto vytvárať podmienky pre šachový rast mládeže v korelácii s budovaním komunity hráčov, kde si vie každý nájsť svoje miesto. Je na samotných hráčoch, ako veľmi sa chcú oddať šachovej hre. Tí najväčší zanietenci majú špeciálnu podporu generálneho partnera Reinter s.r.o. Pri výchove nových hráčov, tréningový proces vedú certifikovaní tréneri SŠZ, na prednáškach sú prednášajúcimi poprední hráči z olympijského výberu. Školíme aj budúcich trénerov, či rozhodcov, organizujeme Živý šach v mestách, kde trénujeme – Košice a Humenné.

Neodškriepiteľne patria do každoročného kalendára letné šachové sústredenia: Camp Fénix, či Vesmírna rošáda, ktorá tu je už takmer jednu dekádu. Tradície si ctíme a chceme ich zveľaďovať. Preto sa aj na rôznych Open turnajoch, či iných akciách zúčastňujú celé výpravy s trénermi aj rodičmi, či priateľmi klubu. Dobrý pocit je vždy tým najväčším víťazstvom. A toho sa snažíme držať.